Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie

     Dechový orchestr ZUŠ Kyjov byl založen p. uč. Jiřím Pimkem ze žáků školy před pěti lety. Po menších změnách v tomto složení orchestr působí třetím rokem. Bohatý repertoár tvoří nejen skladby klasické dechovky, ale i moderní a taneční.

     Soubor vystupuje při různých kulturních a společenských událostech v Kyjově a okolí.

     V roce 2004 obsadil v oblastním kole soutěže dechových orchestrů ZUŠ v Jihomoravském kraji 2. místo. Ve stejném roce byl vyslán do Budapešti, aby reprezentoval naši republiku u příležitosti vstupu ČR a dalších států do EU. Na podzim téhož roku byl vybrán k účinkování na galakoncertu ZUŠ Jihomoravského kraje v Janáčkově divadle v Brně.

     V květnu 2005 získal soubor řadu ocenění na soutěžní přehlídce dechových orchestrů Čermákovo Vysoké Mýto (např.Cena diváků, ocenění za nejlepší skupiny klarinetů a  1. křídlovek apod.). V tomtéž měsíci vyhrál v Mikulově na soutěžní přehlídce o pohár starosty 1. místo a získal cenu diváka. V září 2005 byl vybrán na přehlídku Základních uměleckých škol Jihomoravského kraje ve Valticích a v prosinci téhož roku na závěrečný galakoncert v Mikulově, který proběhl za přítomnosti hejtmana JMK. Pravidelně se zúčastňuje domácích (např. Vysoké Mýto, Břeclav, Skoronice, Mutěnice, Šardice) i mezinárodních festivalů dechových hudeb ( např. Dřevohostice, Pezinok).

Na podzim loňského roku se představil posluchačům ve Francii.